Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Tym razem najwcześniej powitali nowy rok szkolny, bo punktualnie o ósmej rano 1 września, uczniowie gimnazjum. Tymczasem uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów szkoły podstawowej nastąpiło kilka minut po dziesiątej. Na sali nie zabrakło pań dyrektor, nauczycieli ani przedstawicieli Rady Rodziców. Po krótkim powitaniu przez panią dyrektor Joannę Ardanowską wszystkich zgromadzonych na hali, nastąpiła krótka część artystyczna przygotowana przez panią Aleksandrę Kwiatkowską oraz pana Ariela Radomińskiego. Po występach wokalnych naszych uczniów, cała brać uczniowska wraz z wychowawcami udała się do klas, by krótko powspominać wakacje i zaopatrzyć się w plan lekcji na najbliższe dni.

Ci, którzy chcieli rozpocząć nowy rok szkolny z Bogiem, udali się na godzinę dziewiątą do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej i św. Wacława na uroczystą mszę świętą, podczas której obecne były poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Lubiczu.

Koncert charytatywny „Słońce dla Dominiki”

Anna Jankowska

W czwartek 26 czerwca 2014 roku, tuż po zakończeniu roku szkolnego klas trzecich gimnazjum
i szóstych szkoły podstawowej, odbył się w Kościele Parafialnym M. B. Częstochowskiej i św. Wacława w Lubiczu Górnym koncert charytatywny pt. Słońce dla Dominiki (poniżej kilka zdjęć z koncertu autorstwa ks. Tomasza). Dla Dominiki zaśpiewali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, a także pan Marcin Iżyk. Całe wydarzenie sfilmował pan Mirosław Gnatowski. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do wakacyjnego wypoczynku naszej uczennicy. Dominika nabiera sił po operacji.

Zaglądajcie, proszę, na stronę OKRUSZEK SZCZĘŚCIA DLA DOMINIKI na facebook.pl.

W lesie języków obcych, czyli „Leśny Poliglota” w Cierpiszewie

Uczniowie naszej naszego gimnazjum: Jan Bochocki (Ib), Dawid Dąbrowski (IIId), Konrad Gogolin (IIIb), Daria Hanisz (IIId), Kacper Kowalczyk (Ib), Radosław Lewandowski (IIId), Nino Pawłowski (IIIc), Roksana Szwed (IIId), Mikołaj Szymański (IIIb) oraz Jan Todek (IIIc) wraz z opiekunami – paniami: Kaliną Kaczmarek i Magdą Rosińską – wzięli udział w imprezie pt. „Leśny Poliglota”, która odbyła się 19 września 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo. Uczniowie musieli wykonać zadania językowe na terenie lasu. Mieli również okazję poznać bogactwo przyrodnicze Cierpiszewa. Leśnicy opowiedzieli o występujących tu gatunkach drzew i zwierząt, zorganizowali ognisko, były kiełbaski i pieczone ziemniaki. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Sprzątanie Świata 19.09.2014

Maria Trzeciakowska

W piątek 19 września br. odbył się finał Sprzątania Świata 2014. Tradycyjnie już, do akcji włączyli się również uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lubiczu. Duże zaangażowanie wykazały klasy IIe i Id, które postanowiły oczyścić pobliski las. Jak widać na zdjęciu, było co zbierać!

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej „GNIEZNO CUP” 2014

Daniela Wiśniewska

W dniach 12-14 września odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup”. Jest to impreza organizowana cyklicznie, która zrzesza każdego roku drużyny z całej Polski.

Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2000 i rocznik 2002. W obu kategoriach wzięło udział 12 zespołów, m.in.: Lubin, Warszawa, Lubicz, Koszalin, Jelenia Góra, Gniezno.

Ostatecznie zawodniczki UKS Drwęca Novar Lubicz z rocznika 2000 zajęły VI miejsce, natomiast młodsze koleżanki – V miejsce.

W kategorii starszej na I miejscu uplasował się zespół gospodarzy MOS Gniezno, II miejsce zajął KPR Jelenia Góra, a III miejsce – Pantery Dopiewo. Natomiast w młodszej kategorii złote medale odebrała drużyna z UKS Bukovia Buk, II miejsce zajął ROKiS Radzymin, a III miejsce – MKS MOS Tuzinek Gniezno.

Organizatorzy wyróżnili „Najlepszą Siódemkę Turnieju”, w której znalazła się lubiczanka Natalia Wilamowska (rocznik 2000) oraz Patrycja Betker (rocznik 2002). Nagrody otrzymały również zawodniczki wyróżnione przez trenerów: Wanessa Lipertowicz oraz Martyna Eichorst. Gratulacje należą się zawodniczkom i ich trenerkom – paniom: Danieli Wiśniewskiej i Sylwii Zielińskiej.