Zespół Szkół nr1
im. Tadeusza Kościuszki w Lubiczu

START

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


Samorząd Uczniowski składa się z Sejmu (gimnazjum) i Sejmiku (szkoła podstawowa)

Rzecznik Samorządu Uczniowskiego: pani Karolina Kilanowska

Opiekunowie Sejmiku: panie Karolina Kilanowska i Jolanta Kuczmarska (klasy I–III) oraz panie Maria Lamparska i Ewelina Wiśniewska (klasy IV–VI)

Opiekunowie Sejmu: panie Alicja Regent i Justyna Sadowska, 

W wyniku przeprowadzonych 24 września br. wyborach do Samorządu Uczniowskiego składy Sejmu i Sejmiku przedstawiają się następująco:

SEJMIK
Przewodniczący: Jakub Bujalski (kl. 6b)
Zastępca: Michał Wójcik (kl. 4a)
Skarbnik: Paulina Włodarczyk (kl. 5c)
Sekretarz: Miłosz Lewandowski (kl. 6a)

SEJM
Przewodniczący
: Mateusz Rogoziński
Zastępca: Zofia Orłowska
Skarbnik: Mikołaj Depczyński
Sekretarz: Aleksandra Jabłońska
Grupa organizacyjna: Natalia Bejger, Patryk Brzycki

Spotkania Sejmu odbywają co tydzień w każdy wtorek o godz. 11.35, sala 92
w spotkaniach uczestniczą również przedstawiciele trójek klasowych poszczególnych klas.


 

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego

na rok szkolny 2013/2014

WRZESIEŃ

Termin

Impreza/Konkurs

Odpowiedzialni

24

¨  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Ø Ewelina Wiśniewska (Sejmiku szkoły podstawowej),

Ø Alicja Regent (Sejmu gimnazjum)

26

 

26
i 3.10

¨  Pasowanie na ucznia pierwszoklasistów szkoły podstawowej (impreza)

¨  Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum (impreza)

Ø Jola Kuczmarska (Sejmik I–III)

 

Ø Alicja Regent i Maria Lamparska (Sejm)

23–27

¨  Jesiennie mi – ubieramy barwy jesieni (akcja
i plakat)

Ø Maria Lamparska (Sejmik)

30

¨  Dzień Chłopaka (plakat)

Ø Alicja Regent

PAŹDZIERNIK

4

¨  Światowy Dzień Zwierząt (zbiórka karmy)

Ø Karolina Kilanowska i Maria Lamparska

11

¨  Dzień Edukacji Narodowej (kartki z życzeniami

Ø Justyna Sadowska i Maria Lamparska

LISTOPAD

11

¨  Narodowe Święto Niepodległości (prowadzenie akademii i poczet sztandarowy)

Ø  Justyna Sadowska i Alicja Regent (Sejm)

Ø  Ewelina Wiśniewska (Sejmik)

25

¨  Dzień Pierniczka (akcja i plakat)

Ø  Karolina Kilanowska

27,28

¨  Dyskoteka andrzejkowa (impreza)

Ø  Ewelina Wiśniewska i Maria Lamparska (Sejmik) oraz wychowawcy klas IV

Ø  Justyna Sadowska i Alicja Regent (Sejm) oraz wychowawcy

GRUDZIEŃ

2–6

¨  Konkurs międzyklasowy na najdłuższy łańcuch choinkowy (informacja i plakat)

Ø  Jolanta Kurmarska (Sejmik I–III),

Ø  Karolina Kilanowska (Sejmik IV–VI),

Ø  Alicja Regent (Sejm)

Ø  Maria Lamparska

6

¨  Mikołajki – Szkolny Zlot Mikołajów i Jego Pomocników (akcja)

Ø  Karolina Kilanowska i Justyna Sadowska

9–11

¨  Wyciągnij dłoń – zbiórka żywności dla najuboższych dzieci naszej szkoły

Ø  Karolina Kilanowska (Sejmik I–III)

Ø  Maria Lamparska (Sejmik I–III)

Ø  Justyna Sadowska (Sejm)

16–20

¨  Konkurs na świąteczny wystrój sali (informacja)

Ø  Ewelina Wiśniewska i Justyna Sadowska

20

¨  Świąteczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego (kartki i życzenia)

Ø  Jolanta Kuczmarska i Karolina Kilanowska

20

¨  Zimowo mi – ubieramy się na biało (akcja
i plakat)

Ø  Karolina Kilanowska i Maria Lamparska

STYCZEŃ

12

¨  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – pomoc w organizacji

Ø  Karolina Kilanowska, Jolanta Kuczmarska, Maria Lamparska, Alicja Regent, Justyna Sadowska, Ewelina Wiśniewska

21–22

¨  Dzień Babci i Dziadka (plakat)

Ø  Maria Lamparska

MARZEC

4

¨  Dzień Krawata i Muszki – Przebrany Niepytany (akcja)

Ø  Jolanta Kuczmarska, Karolina Kilanowska, Alicja Regent

21

¨  Wiosennie mi – ubieramy się w zieleń (akcja i plakat)

Ø  Ewelina Wiśniewska i Maria Lamparska

KWIECIEŃ

7–11

¨  Konkurs na wielkanocną pisankę (informacja
i plakt)

Ø  Ewelina Wiśniewska i Maria Lamparska

30

¨  Święto Patrona i Święto Narodowe Trzeciego Maja (prowadzenie akademii i poczet sztandarowy)

Ø  Ewelina Wiśniewska, Justyna Sadowska i Maria Lamparska

MAJ

26

Dzień Rodziny (plakat)

Ø  Maria Lamparska

 

Dyskoteka (impreza)

Ø  Ewelina Wiśniewska, Alicja Regent

CZERWIEC

18

Słonecznie mi – ubieramy się w kolory lata – impreza integracyjna (akcja, impreza i plakat)

Ø  Karolina Kilanowska, Jolanta Kuczmarska, Maria Lamparska, Alicja Regent, Justyna Sadowska, Ewelina Wiśniewska

26–27

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 (prowadzenie akademii i poczet sztandarowy)

Ø  Jolanta Kuczmarska (klasy 0)

Ø  Karolina Kilanowska (I–III SP)

Ø  Maria Lamparska (IV–V SP)

Ø  Ewelina Wiśniewska (klasy VI)

Ø  Alicja Regent (I–II gim.)

Ø  Justyna Sadowska (klasy III gim.)